Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
 Abone Ol  |  ifre Hatrlat
 
 
     

TATARSTANDAN TRKYEYE DEVLET TREN LE TURST GNDERLD

Rusya Federasyonu'na bal Tataristan zerk Cumhuriyeti'nin Nizhnekamsk kentinden Dalamana ilk uak seferinin yaplmas nedeniyle Begishevo Havalimannda tren dzenlendi. Tataristandan Trkiyeye ilk turist kafilesi devlet treni ile uurlanrken, ilk seferde uakta bo koltuk kalmad.

29 Mays 2018  
 
tataristandan-turkiyeye-devlet-toreni-ile-turist-gonderildi-
 

Rusya Federasyonu'na bal Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin Nizhnekamsk kentinden Dalaman’a ilk uçak seferinin yaplmas nedeniyle Begishevo Havalimannda tören düzenlendi. Tataristan’dan Türkiye’ye ilk turist kafilesi devlet töreni ile uurlanrken, ilk seferde uçakta bo koltuk kalmad. 

  Rusya Federasyonu'na bal Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin Nizhnekamsk kentinden Dalaman’a ilk uçak seferinin yaplmas nedeniyle Begishevo Havalimannda kutlama ve tören düzenlendi. Törene Tataristan Turizm Bakan yardmcs Liana Saetova, Ulatrma Bakan Yardmcs  Egorov Anfrey, Nizhnekamsk Belediye Bakan Aydar Metin, Begishevo Havaliman Müdürü Sergey Romantsou, Anex Tur Tataristan Müdürü Zaur Gadzhiev, YDA Dalaman Havaliman Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç ve ilk seferde Dalaman’a uçacak yolcular katld. Tataristan’n yöresel halk danslar ve müziklerinin sunulduu törene Tatar basn youn ilgi gösterdi.Yolculara uçak kalkncaya kadar çeitli gösteri ve müzik dinletileri sunuldu.

  Törende konuan YDA Dalaman Havaliman Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Dalaman Havalimannn çok geni bir bölgeye hitap ettiine iaret ederek, “Havalimanmz bin 100 kilometrelik ky eridine ve 4 büyük turistik destinasyona hitap ediyor. Havalimanmza arlkl olarak ngiltere ve Avrupa’dan 4 milyon yolcu geliyor. Rusya Federasyonu'nda yaptmz Tantm çalmalarmzda dostumuz karde ülkemiz Tataristan’da Özerk Cumhuriyet Bakan Minnihanov himayelerinde bir dizi tantm faaliyeti yapmaya karar verdik. lk olarak direk seferlere baladk. Hedefimiz bu sefer saysn artrarak iki ülke arasndaki kültürel balarn yan sra ekonomik ilikileri de güçlendirmek” dedi.

  Mula’nn Marmaris ilçesi ile Nizhnekamsk’in karde ehir olduunuve bu sürece katklar nedeniyle her iki ehrin belediye bakanlarna teekkür eden YDA Dalaman Havaliman Yönetim Kurulu Üyesi Güvenç, “Bölgede sadece turizm  deil baka sosyal projeleri de hayata geçirmeyi planlyoruz. Örenci deiim programlar bunlardan biri. Biz Nizhnekamsk ehrine uçak koymakla köprü oluturma görevimizi yerine getirdik. Amacmz iki ülkenin kardeliini sonsuz klmak” diye konutu.

  “Yl sonuna kadar 3 proje daha gerçekleecek”

  2018 ylnda hedefledikleri 4 projeden ilki olan uçak seferlerini gerçekletirmenin mutluluunu yaadklarn ve bu yl için 3 projeyi daha hayata geçireceklerini belirten Nizhnekamsk Belediye Bakan Aydar Metin “Turizm dnda kültür alverileri de planladk. Bunun dnda festivaller ve eitim turlar düzenleyeceiz. ki ülke örencileri gidip gelecek. Bundan sonra da ekonomik i birliklerimiz olacak. Birçok projelerimiz var çeitli alanlarda ve bunlar gerçekçi planlar bu yl hepsini gerçekletirmek istiyoruz. Dalaman’a ilk uçak seferinin balamas nedeniyle Cumhurbakanmz Rüstem Minnihanov ile Hamdi Güvenç beye çok teekkür ediyorum. 1 milyon nüfusumuz var ve hedefimiz uzun vadede haftada 10 uçua ulamak” dedi.

  Tataristan Turizm Bakan yardmcs Liana Saetova ise Dalaman Havalimanna daha önceden sadece Kazan havalimanndan haftada 3 gün uçu yapldn belirterek, “Bu say Begishevo Havalimanndan balayan uçularla 8 e çkt. Hedefimiz Dalamana sadece Nijniy Kamsk’tan ilk aamada hafta da 5 uçu yaplmas” ifadelerine yer verdi.

  Anex Tur Tataristan Müdürü Zaur Gadzhiev ise Dalaman’a balayan uçak seferinin kendilerini heyecanlandrdn ve temennilerinin en ksa sürede Dalaman’a uça saysn artrmak olduunu vurgulad.

  Yaplan konumalar kurdele kesiminin ardndan, Tatar Halk Danslar ekipleri gösteriler sundu. Havaalannda tüm yolculara ikramlarda bulunulurken uçak kalkncaya kadar konserler verildi.

  Tataristan’dan devlet töreni ile uurlanan uurlanan ilk turist kafilesi Türkiye’ye indikleirnde Dalaman Havaliman’nda da törenle karland.

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright CZREM GAZETES VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  GNDEM  |   RESM LANLAR  |   DUYURULAR  |   ETM  |   EKONOM  |   SALIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BLGE  |   KLTR VE SANAT  |