Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
 Abone Ol  |  ifre Hatrlat
 
 
     

19. Uluslararas Antalya Piyano Festivaline Grkemli Al

Sanatseverlerin merakla bekledii ve biletleri gnler ncesinden tkenen 19. Uluslararas Antalya Piyano Festivalinin ilk konseri, grkemli bir ala sahne oldu.

5 Eyll 2018  
 
19.-uluslararasi-antalya-piyano-festivaline-gorkemli-acilis---
 

Sanatseverlerin merakla bekledii ve biletleri günler öncesinden tükenen “19. Uluslararas Antalya Piyano Festivali”nin ilk konseri, görkemli bir açla sahne oldu.  

  Antalya Büyükehir Belediye Bakan Menderes Türel’in ev sahipliinde, dünyaca ünlü ef Gürer Aykal’n Sanat Yönetmenliini üstlendii festival; spanyol Flamenko yldz Laura De Los Angeles’in konseri ile balad.

  19. Uluslararas Antalya Piyano Festivali bu yl bir ilke de ev sahiplii yapt. Ebru Türel’in giriimleriyle organize edilen Gülçin Anl “Ritmik Renkler” Resim Sergisi ziyaretçi aknna urad. Festival alan  - fuayede sergilenen eserler,  konsere gelen seyirciler tarafndan büyük beeniyle karland. Sergiyi ziyaret edenlerden büyük memnuniyet duyan Gülçin Anl; “Sanat,  sanata deer verildii sürece var olur. Sanata bu denli deer veren Belediye Bakan Sayn Menderes Türel ve kendisi de resimle ilgilenen sevgili ei Ebru Türel’e sanata katklarndan dolay teekkür ediyorum” dedi.

  Laura De Los Angeles : “Türkiye’de olmaktan çok mutluyum”

  Antalya Büyükehir Belediyesi’nin ev sahipliinde düzenlenen organizasyonun açl programnda, spanyol Flamenko sanatçs Laura De Los Angeles, Antalya Kültür Merkezi’nde sahne ald. Konserde davetlileri Türkçe "Merhaba" diyerek selamlayan Laura De Los Angeles, "yi akamlar, Türkiye’de  olmaktan çok mutluyum" ifadelerini kulland. Seyircilerin büyük cokuyla elik ettii konser, salonda flamenko rüzgar estirdi.

  Etkinlik öncesi programn açl konumasn yapan Antalya Büyükehir Belediye Bakan Menderes Türel ise Antalya'y kültür ve sanatn da bakenti yapma hedeflerine dikkati çekerek, öyle konutu:

  "Bu yolda emin admlarla ilerlerken, bu hedefimize en büyük katky salayan festivallerimizden biri olan Uluslararas Antalya Piyano Festivali'nin bu yl 19'uncusunu düzenlemenin mutluluunu ve heyecann yayoruz. Piyano festivalimiz, kentimizin marka deerine önemli katklarda bulunuyor, Antalya'nn uluslararas sanat ehri kimliini pekitiriyor. Ne mutlu bizlere ki Uluslararas Antalya Piyano Festivali, her yl sanatseverlerin merak ve heyecanla bekledii bir etkinlik haline geldi."

  Genç Yetenekler Dünyaya Açlyor

  Organizasyon, dünyaca ünlü sanatçlarn müzikseverlerle bulumasnn yannda genç yeteneklerin desteklenmesi noktasnda da çok önemli bir görev üstleniyor. Festival bu yl, 2-3 Eylül tarihlerinde “Uluslararas Antalya Piyano Festivali Akademisi Genç Yetenekler Piyano Yarmas”na sahne olacak.

  Gürer Aykal bakanlndaki jüri üyeleri, Türkiye’nin genç piyanistleri ile buluacak ve yetenekli gençleri belirleyecek. Yarmann kazananlar ise; 4 Eylül akam AKM Aspendos Salonu’nda Gürer Aykal efliinde, Antalya Devlet Senfoni Orkestras ile birlikte konser verecek.

  Festival; 4 Eylül Sal günü, “Antalya Devlet Senfoni Orkestras” nn Gürer Aykal efliinde verecei konserde ise “Genç Yetenekler Piyano Yarmas” nn kazananlar solist olarak yer alacak.

  “Uluslararas Antalya Piyano Festivali” kapsamnda her yl gerçekletirilen “Kamuran Gündemir Ansna Genç Yetenekler Resitali”ne bu yl Kenan Tatlc piyanosuyla 5 Eylül Çaramba günü sahnede olacak.

  Tüm dünyada kendi kuann en yetenekli piyanistleri arasnda gösterilen Ivan “Melon” Lewis, festivalin 6. günü Antalya’nn yenilenen yüzü ‘Sahil Antalya Yaam Park’ nda müzikseverle bulumak üzere sahne alacak. Sanatçnn solo projesi olan Ivan “Melon” Lewis & The Cuban Swing Express: Cubaing Forever, 6 Eylül Perembe günü festival kapsamnda ilk kez Türkiye’de olacak.

  8 Eylül Cumartesi Günü, dünyaca ünlü besteci, piyanist Fahir Atakolu ve Antalya Devlet Senfoni Orkestras, “Film Müzikleri Konseri” ile festival kapsamnda izleyici ile buluacak.

  Festivalin kapan ise 9 Eylül Pazar günü, Dhafer Youssef konseri ile olacak. Sufi geleneini, caz unsurlarn ve Arap lirizmini harmanlad müziini kendine özgün bir üslupla yorumlayan sanatç, Diwan of Beauty and Odd albümünü müzikseverlerin beenisine sunacak.

  19. Uluslararas Antalya Piyano Festivali’nde, gerçekleecek tüm etkinlikler boyunca 285 müzisyen Antalyal sanatseverlerle buluacak.

  Festival Program:

  1 Eylül 2018, Laura De Los Angeles’ Piano Flemenco ‘Mar de Esperanza’ Saat: 20:30 AKM Aspendos Salonu

  2 Eylül 2018, Uluslararas Antalya Piyano Festivali Akademisi Genç Yetenekler Piyano Yarmas 1. Gün AKM Perge Salonu

  3 Eylül 2018, Uluslararas Antalya Piyano Festivali Akademisi Genç Yetenekler Piyano Yarmas 2. Gün AKM Perge Salonu

  4 Eylül 2018, Saat: 20:30 Uluslararas Antalya Piyano Festivali Akademisi Genç Yetenekler Piyano Yarmas Konseri - Antalya Devlet Senfoni Orkestras, EF: Gürer Aykal, AKM Aspendos Salonu

  5 Eylül 2018, Saat: 20:30 ‘Kamuran Gün Demir Ansna’ Kenan Tatlc - ‘Resital’ AKM Perge Salonu

  6 Eylül 2018, Saat: 20:30 Ivan ‘MELON’ Lewis & The Cuban Swing Express ‘Cubaing Forever’ Sahil Antalya Yaam Park

  8 Eylül 2018, Saat: 20:30 Antalya Devlet Senfoni Orkestras, SOLST: Fahir Atakolu ‘Film Müzikleri Konseri’ AKM Aspendos Salonu

  9 Eylül 2018, Saat: 20:30 Dhafer Youssef ‘Diwan of Beauty and Odd’ AKM Aspendos Salonu 18.Uluslararas Antalya

 

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright CZREM GAZETES VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  GNDEM  |   RESM LANLAR  |   DUYURULAR  |   ETM  |   EKONOM  |   SALIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BLGE  |   KLTR VE SANAT  |