Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

Cizre Devlet Hastanesinin İkizce Köyüne taşınacağı İddialarına tepkiler sürüyor

Cizre’de Büyük Birlik Partisi(BBP) Şırnak İl Başkanı Hacı Güneş’in çağrısı ile bir araya gelen STK, Dernek, Oda Temsilcileri, Kanaat Önderleri, İş Adamları, Esnaflar ve vatandaşlar sağlık bakanlığının 2019 yılı yatırım programına alınan 500 yataklı Cizre Devlet Hastanesinin İkizce Köyüne taşınacağı iddialarına basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

20 Temmuz 2019  
 
cizre-devlet-hastanesinin-ikizce-koyune-tasinacagi-iddialarina-tepkiler-suruyor
 

Cizre’de Büyük Birlik Partisi(BBP) Şırnak İl Başkanı Hacı Güneş’in çağrısı ile bir araya gelen STK, Dernek, Oda Temsilcileri, Kanaat Önderleri, İş Adamları, Esnaflar ve vatandaşlar sağlık bakanlığının 2019 yılı yatırım programına alınan 500 yataklı Cizre Devlet Hastanesinin İkizce Köyüne taşınacağı iddialarına basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

 

Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım'ın Cizre’ye yaptığı ziyaret kapsamında Cizre hükümet Konağı önünde toplanan halka hitaben yaptığı konuşmada müjdesini verdiği akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da Şırnak Mitinginde müjdesini verdiği 500 Yataklı Cizre Devlet hastanesinin Cizre yerine Şırnak'ın İkizce köyüne taşınma girişimlerine tepkiler devam ediyor.

Sağlık Bakanlığının GAP Projesi kapsamında Cizre'de yapılması Planlanan ve 12 Şubat 2019 tarihli ve 30690 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 2019 yılı yatırım programına alınan 20 ünitesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmak üzere 500 yataktan oluşan yeni Cizre Devlet Hastanesinin Şırnak'a Bağlı İkizce Köyüne taşınacağı iddialarına tepkiler artarak devam ediyor.

Sanat sokağında bir araya gelen kalabalık kitle adına açıklama yapan İbrahim Dilsiz,”Şehrimizde yapılması planlanan 500 yataklı devlet hastanesini menfaatleri doğrultusunda Şırnak’a taşımaya çalışan bir avuç insana top yekûn mücadele edeceğimizi ve her kulvarda haklarımızı savunacağımızı bilmelerini isteriz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın  açıklamasından sonra sadece Şırnak merkez  halkının vekili olduğunu her konuda  açık bir şekilde ifade eden Rizgin Birlik’in  yapmış olduğu açıklamalarını  sağlık bakanlığı ile görüşüp belediyeyi alın gerekenleri yaparım açıklamaları kendi menfaatlerini gözetmeye çalışmaktan öteye gitmeyeceğini  bütün halkımızın farkında olduklarını bilmelerini isteriz . Cizre, Silopi, İdil ve Güçlükonak nüfusunu göz önüne aldığımızda 350 bin iken Şırnak merkez Beytüşşebap, Uludere nüfusu ise 170 bin’dir. Sağlık alanında yeteri kadar hizmet verebileceği her kes tarafından bilinmektedir bir avuç insanın şehrimiz hakkında ne bir söz nede bir hükmü kalmamıştır.”dedi.

 

-İnsan Sağlığı ve Hayatı Hiçe Sayılıyor

            Halkın sağlığının korunmasının en temel haklardan biri olduğuna vurgu yapan Dilsiz,Termik santralinden dolayı her gün insanlarımız ya felç oluyor yada kötü hastalıklardan dolayı canlarını kaybediyor.Çıkarları pahasına canlarımızı hiçe sayanları bizde yok hükmünde değerlendiriyoruz.Bu konuda milletimizin birlik olması halinde üstesinden gelemeyeceğimiz  hiç bir şey söz konusu bile olamaz.Daha 2 gün önce bir kardeşimizi yaşatmak için  yardım kampanyaları  başlatan bir kentten bahsediyoruz.Sesimizi kısmaya çalışanlar  şunu çok iyi bilsin ki yapılan bu haksızlıklara karşı gerekilen her türlü eylem ve mücadele  sonuca ulaşıncaya kadar devam edecektir.”

 

-Günde binlerce aracın kullandığı Habur Karayolu içler acısı bir durumda

            Türkiye’nin cana damarı olan Habur Sınır kapısına giden ve günde binlerce aracın kullandığı uluslar arası karayolunun içler acısı bir durumda olduğunu ifade eden Dilsiz,

Cizre Silopi arasındaki yol neden yapılamıyor.Günde binlerce aracın geçtiği tarihi ipekyolu caddesi ülke ekonomisine çok ciddi kazanımları olduğu halde kime nasıl bir zarar veriyor yada bir şey kazandırmıyor.Kendi sosyal medya sayfalarında paylaşanlar bir açıklama yapma gereği duymuyor mu  bu kadar milletvekilimiz varken bölge sorunları  neden hal olmuyor.

 

 

-Yolcu taşımacılığı yapan vatandaşların talepleri dikkate alınmalı

Irak dönüşünde yolcu taşımacılığı yapan insanlarımız gece 12 den sonra çıkışlar hiç bir şekilde yapılmıyor ve sabah saat 6‘dan itibaren tekrardan Türkiye tarafına geçebiliyor.Çok ciddi bir mağduriyet ve değersizleştirme var.Gereğinin yetkililerce yapılmasını talep ediyoruz.

 

-Galericiler Sitesi Biranönce yapılmalı

Trafiğin çok yoğun olduğu şehrimizde galericiler sitesi yapılacak diye vaat verildi. Arsa tahsisi onaylandı, kooperatifler kuruldu ama maalesef birçok konuda olduğu gibi ne bizler haklarımızdan haberdar olduk nede haklarımız bize geri verildi. Şehirleşmede birçok konuda önde olan Cizre şehrimiz il statüsündedir ve fazlasıyla il olmayı hak etmiştir. Birçok alanda il olma sözü alan şehrimiz seçimlerden sonra kaderine terk edilmiş ve bir siyasetçinin sadece seçim kampanyası olmuştur bu konuda gereğinin bir an önce yapılmasını istiyoruz.

 

-160 Bin Nüfusluk İlçe Kaderine terk edilmez

Kaderine terk edilmeye çalışılan şehirde 160 bin insanın yaşadığının altını çizen Dilsiz,”siyasi güçlerin gölgesine sığınanlar sadece kendini düşünüp başkalarının umutlarını hiçe sayanlar unutmayın tarih yarın sizi yargılayıp en acı şekilde cezalandıracaktır.”diye konuştu.

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © CİZREM GAZETESİ VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   DUYURULAR  |   EĞİTİM  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BÖLGE  |   KÜLTÜR VE SANAT  |