Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

Milli Eğitim Ar-Ge Bülteni Yayınladı

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından AR-GE bülteni yayınlandı.

30 Temmuz 2019  
 
-milli-egitim-ar-ge-bulteni-yayinladi
 

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından AR-GE bülteni yayınlandı.

Şırnak’ta eğitim niteliğinin arttırılmasına yönelik olarak yapılan proje ve çalışmaların kamuoyuna tanıtılması, kurumların başarılı örnek etkinlik ve eğitim faaliyetlerinin paylaşılması amacıyla yılda iki kez yayınlanacağı açıklanan 64 sayfalık bültenin ilk sayısı yayınlandı.

Bülten her yıl Ocak ve Temmuz aylarında  yayınlanacağı ve Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilki yayınlanan AR-GE bülteninin ilk sayısında 2019 eğitim öğretim yılı içerisindeki gerçekleşen eğitim faaliyetleri, projeler, çalıştay ve seminerler, araştırmalar ile kültürel ve sportif başarılara yer verildi.

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE ekibi tarafından yılda 2 defa hazırlanan AR-GE bültenin amacı yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmektir. Öncelikle ARGE birimlerinin kurulmasının temel amacı, insan ve madde kaynağının etkin ve verimli kullanılması, uzmanlık, tecrübe ve birikimin yerinde kullanılması, faaliyet ve projelerde tekrarların önlenmesi için çalışmaların tek elden aynı ekip tarafından yürütülmesini sağlamaktır. Ayrıca; stratejik yönetim, kurumsal inovasyon, hizmetlerin niteliğini iyileştirme, kapasite geliştirme ve dolayısıyla kurumsal değişimi yakalama olan çalışmaları birleştirmektir.  5018 Sayılı Kanun gereğince tüm kamu kurumları stratejik yönetim anlayışıyla planlama yapmakta, vizyonlarına uygun amaç ve hedefler belirlemekte, hedeflere ulaşmayı sağlayacak stratejileri hayata geçirmek için proje tabanlı faaliyetler gerçekleştirmektedir. Millî Eğitim Bakanlığınca uygulanan projelerle birlikte yerel sorunların çözümü ve iyileştirmeler için planladığımız ve uygulamaya aldığımız stratejik eylem planlarımız birçok projeyi içermektedir. Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE birimi tarafından on birincisi hazırlanan AR-GE bülteni ile yeniden karşınıza gelmekten mutluluk duymaktayız. Ekip olmanın ruhunu yakalamış bir takım olarak 2019 yılının ikinci yarısında yaptıklarımızı yeniden bir hatırlamak-hatırlatmak ve yeni ufuklar açma düşüncesindeyiz. Yeni projelerle; müfredatın kapasitesinin sınırlarını zorlayarak “milli ve manevi değerlerle donatılmış, geçmişini iyi bilen, geleceğe yön verecek bireyler yetiştirmeyi” amaçlamaktayız.

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak vizyonumuz, eğitimde fırsat eşitliği yaratarak, bilgi çağının gerektirdiği modern eğitim öğretim yöntemlerini benimseyen, demokratik ve kültürel zenginliğe katkıda bulunan, öğrenmeyi öğrenmiş, olay ve olguları sorgulayan, demokrasiyi bir yaşam biçimi olarak benimsemiş bireyler yetiştirmek. Bu bağlamda Teknoloji ve bilginin hız kazandığı günümüzde, kurumların ürün ve hizmet çeşitliliğini arttırması, mevcut sorunlara doğru ve etkin çözümler sunabilmesi, hedef kitleye ulaşması ve esaslı kalite odaklı hizmet anlayışı ile paydaşlarına ulaşması gibi yönetim özellikleri günümüz yeni kamu yönetimi anlayışını oluşturmaktadır. Yeni kamu yönetim anlayışının başarılı bir şekilde uygulanması, kurumsal olarak AR-GE çalışmalarının etkin planlanması ve uygulanmasına bağlıdır. Vizyonumuzu gerçekleştirmek için AR-GE çalışmaları bizim için vazgeçilmezdir. Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından yürütülen çalışmaları içeren AR-GE birimi bülteninin 11. sayısı olan Temmuz 2019 bültenini hazırlamış bulunmaktayız. Bu bağlamda geniş bir paydaş kitlesine ve büyük bir çalışma sahasına sahip olan ilimizdeki Ar-Ge çalışmalarını e-bültenimizle sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yapılan çalışmaların eğitim-öğretim anlamında ilimize hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederim”

Şırnak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Gümüş, “Günümüz dünyasında teknolojik ve sosyal anlamda gelişmişliğin ulaştığı hız, eğitim, kültür ve sosyal alandaki değişim; ülkemizin geleceği açısından AR-GE çalışmalarını zorunlu kılmaktadır. Güçlü ve dinamik bir toplum sosyal yapı, güçlü bir ülke olmanın, iyi bir eğitimin ve dimdik ayakta durabilmenin kaçınılmazlığı da oldukça önem taşımaktadır. Gelişen ve sürekliliği izlenebilen, bilgi ve planlama temellerine dayanan güçlü bir yaşam standardı ve eğitim düzeyi; artık bizleri içinde bulunduğumuz durumu değerlendirerek stratejik amaçlar koymaya, hedeflerin önceden belirlenmesine ve planlayarak hareket etmeye yöneltmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün eğitim-öğretim, kültürel/sanatsal, sportif çalışmalar, proje, yatırım/tesisleşme, araştırma faaliyetleri ile bunları yöneten idari hizmetlerinin değerlendirildiği bu çalışmada bunları kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Bu bültenimizde geçtiğimiz 6 aylık süreçte müdürlüğümüzce yapılan proje, eğitimde örnek uygulama, Stratejik Planlama çalışmaları, ulusal projeler, TÜBİTAK projeleri, AB projeleri ve yerel projelere ilişkin çalışmaları göreceksiniz. Bu vesileyle bütün bu çalışmalarımıza katkı sunan tüm ekibimize teşekkür ediyorum. Bültenimizin hazırlanmasında emeği geçen AR-GE personellerimize teşekkür eder, ekip olmanın ruhunu yakalamış bir takım olarak çalışmaktan ve yorulmaktan zevk aldığımızı belirtirim”

 

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © CİZREM GAZETESİ VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   DUYURULAR  |   EĞİTİM  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BÖLGE  |   KÜLTÜR VE SANAT  |