Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

CİZRE SANAYİ SİTESİ KOOPERATİFİ BAŞKAN ADAYI HALİL GELERİ, HEDEF VE PROJELERİNİ AÇIKLADI

Cizre Küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi seçimleri için Başkanlığa Aday olduğunu açıklayan Halil Geleri,hafta sonu gerçekleşecek olan olağan genel kurulu toplantısı öncesinde hedef ve projelerini açıkladı.

30 Temmuz 2019  
 
cizre-sanayi-sitesi-kooperatifi-baskan-adayi-halil-geleri,-hedef-ve-projelerini-acikladi
Cizre Küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi seçimleri için Başkanlığa Aday olduğunu açıklayan Halil Geleri,hafta sonu gerçekleşecek olan olağan genel kurulu toplantısı öncesinde hedef ve projelerini açıkladı.

Cizre Küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi seçimlerinde Başkanlık için aday olduğunu açıklayan Halil Geleri, olağan genel kurulu toplantısı öncesinde sanayi esnafını ziyaret edip hem hedef ve projelerini anlattı hem de esnaflardan destek istedi.

Cizre’nin en temel ihtiyacı olan Küçük Sanayi Sitesinin açıldığı günden bu yana fazla gelişemediğini, gerek vatandaşların gerekse sanayi esnafının yeterince faydalanamadığının altını çizerek göreve gelmeleri halinde sanayi sitesinin daha modern bir hale gelmesine ve sanayi esnafının daha fazla iş yapması için ellerinden gelen bütün imkanları seferber edeceklerini söyledi.

 

“MODERN VE GELİŞMİŞ BİR SANAYİ SİTESİ OLACAK”

            Hedef ve Projelerini Gazetemize anlatan Başkan Adayı Geleri, yaklaşık olarak üç yıl önce hizmete açılan Sanayi Sitemiz maalesef çok fazla gelişemedi. Gelişemediği gibi sanayi esnafı da maddi anlamda çok zor dönemler yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Ben ve sanayi sitemizde aktif çalışan güvenilir esnaflardan oluşan yönetimim, sanayi esnafı bizi göreve layık görmesi halinde alt yapıdan güvenliğe, Ağaçlandırmadan Yol Yapımına. Aydınlatmadan çevre düzenlemesine kadar birçok hedef ve projemizi hayata geçirerek hem sanayi esnafına hizmet edeceğiz hem de araçlarının tamir ve bakımını yapmak için buraya gelen vatandaşlarımıza daha modern ve temiz şartlarda hizmet verilmesini sağlamaya çalışacağız.

 

“BÜTÜN MESELE BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ SAĞLAMAK”

Tüm meselenin birlik ve beraberliği sağlayabilmek olduğunun altını çizen Geleri “Sanayi sitesi İlçemizin olmazsa olmazları arasında yer almakla birlikte ekonomiye de büyük bir katkı sunmaktadır. Sanayi Sitemizin hizmete açılması için Hızlı başlayan süreç bir anda tıkandı ve çıkmaza girmiş durumdadır. Sanayi sitesinde alt yapı, yol, ulaşım, güvenlik, çevre düzenlemesi, aydınlatma ve buna benzer çok sayıda sorun var. Bu sorunların en başında da yol sorunu var maalesef. Sanayi içindeki yollarda oluşan çukurlar vatandaşların ve araç sahiplerinin buraya gelmesinin önünü kapatıyor.Dolayısı ile sanayi esnafı da iş yapamıyor.Çünkü mevcut yönetim sanayi sitesinin gelişmesine katkı yapamıyor.Ben ve sanayi sitemizde aktif çalışan güvenilir esnaflardan oluşan yönetimim bu sorunları çözmek için bu zorlu göreve aday olduk.diye konuştu.

 

GEÇMİŞ SEÇİMLERDE VERİLEN HİÇ BİR VAAD YERİNE GETİRİLMEDİ

            Geçmiş seçimlerde esnaflara verilen hiçbir vaadin yerine getirilmediğine vurgu yapan Geleri,geçmiş dönemlerde bize verilen sözlerin yapılmaması esnaf arkadaşların bizi aday göstermesine neden oldu.Örnek vermek gerekirse;Yönetim bürosunu sanayinin içine taşıyacaklardı ama taşımadılar.Sanayi Sitesi içindeki yolları yapacağız dediler ama Yapmadılar.Çevre duvarı tellerle çevrilecekti,yapmadılar.Bazı arkadaşlarımızın eline büyük fırsatlar geçmesine rağmen mesela Belediye Başkan Adaylığı gibi ama yine de hizmet yapılmadı.Ancak üç yıldan bu yana Sanayi Sitesine bir çivi dahi çakılmadı.Geçmişte yönetimde görev yapan arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar var bunun içinde kendilerine teşekkür ediyoruz.Ancak bir yeri inşa etmekle olay bitmiyor.Önemli olan inşa ettiğin yeri işletebilmek ve geliştirmektir.İnşallah yönetimimle  birlikte hem sanayimize,hem esnafımıza sahip çıkacağız.Hem de sanayimizin gelişmesine katkı sunacağız.

Bizler bu seçim sürecini öncellikle  esnafımıza  yakışacak  şekilde  el ele kardeşçe  geçirmek  istiyoruz.Bu seçim bir parti  ve ideoloji  seçimi  değil  ahaliliği,vefalığı,adil olmayı,   dayanışmayı temsil eden bir esnaf seçimidir.Onun için aday olan diğer esnaf kardeşimizle el ele güzel bir yarış olmasını diler kendisine de başarılar dilerim dedi.

 

 “YENİ BİR ÇEVRE, YENİ BİR YÜZ, YENİ BİR GÜÇ”

Cizre Küçük sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi başkanlığına aday olduğunu açıklayan Halil Geleri hedeflerini sıralayarak,”bütün mesele kendi aramızdaki muhabbeti beraberliği sağlayabilmektir. Biz bunu sağladığımız anda sanayi esnafı olarak üstesinden gelemeyeceğimiz bir olay yoktur. Sanayi sitesi için yeterince bekledik icraat için ancak mevcut yönetim sanayi sitesinin güzel ve modern bir görünüme kavuşması,esnaf ve vatandaşların buradan daha fazla faydalanmasını sağlayamadı.Bundan dolayı ve ben ve yönetimim üyelerine her an hesap verebilen bir yönetim için sanayi sitesi kooperatifine adayız.Zorlu bir sürecimiz var. İnşallah Cizre’mize ve sanayi esnafı arkadaşlarımıza daha fazla hizmet edeceğimize inanıyorum. Tüm üyelerimiz görecek ki Sanayi esnafının güvenini boşa çıkarmayacağız. Yeni bir çevre, yeni bir yüz, yeni bir güç“ diyerek esnaf arkadaşlarına mesaj verdi.

 

HEDEFLERİNİ SIRALADI

Cizre Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkan Adayı Halil Geleri,4 Ağustos Pazar Günü yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısı için hedeflerini bir bir sıraladı.

            En öncelikli hedef ve projelerimizin başında gelen yol sorununu kökten çözmek için önce alt yapıyı yapacağız ardından da sanayi sitesi içindeki yolları gerek beton asfalt gerekse parke taşları döşeyerek yol sorununu çözeceğiz. Akabinde güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma sistemini sanayi genelinde kurarak sitemize güzel bir görünüm kazandıracağız. Sanayi esnafının mallarına ve iş yerlerine sahip çıkmak için 24 saat boyunca kayıt yapacak olan kamera sistemi kuracağız. Güvenlik elemanı alacağız hem de güvenlik noktaları oluşturacağız. Ama bunların en başında insanların sanayi sitesinin nerde olduğunu bilmeleri için güzel giriş-çıkış kapıları yaparak sitemizin girişini modernize edeceğiz. Öte yandan tamir için getirilen ancak gerek kaldırımlarda gerekse yol ortasında gelişi güzel bekletilen küçük ve büyük araçlar için park alanı oluşturacağız. Sanayi sitesinde çevre ve peyizaj düzenlemesi yaparak hem vatandaşların hem de sanayi esnafının daha temiz bir ortamda hizmet alıp hizmet vermesini sağlayacağız. Bu anlamda bu projeleri hayata geçirmek ve sanayi esnafına hizmet vermem için hafta sonu yapılacak olan olağan genel kurul toplantısında sanayi esnafından destek beklediğimi ifade eder, bütün esnaflarımıza hayırlı kazançlar dilerim.”dedi.

 

YÖNETİMİNİ TANITTI

            Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanlığı için birlikte yola çıktığı yönetim kurulu üyelerinin her birinin sanayide kendisine güzel yer edinmiş,her biri yanında birçok insanı istihdam eden ve sanayi sitesine hizmet etmek için gönüllü birer neferlerdir.Kendileri birer üye değil ağabeylerim,kardeşlerim ve bana yol gösterecek olan insanlardır.

Yönetimde yer alacak Esnaflarımız; Mustafa Şaman,Mahmut Gür,M.Naim Yavuz,Azat Toğa,Ahmet Cabas, Mehmet Kadri Holat,İsmail  Kahraman,Mahfuz Hökenek,Cemal Özdemir,Mustafa Şevluk ve Ahmet Çağırıcı.

Kısacası çok güzel bir ekiple biz Cizre Küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi seçiminde aday olduk.Sanayimizin, esnafımızın çıkarları için neresi ve hangi makam olursa olsun kapısına gidip sorunlarımız için çaba sarf edeceğimizi buradan tüm üyelerimize söz veriyoruz. İnşallah seçim sonunda kazanan sanayimiz ve sanayimiz olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle hfta sonu Pazar günü yapılacak olan Olağan Genel Kurulu Seçiminin İlçemize, Sanayimize ve Sanayi Esnafımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © CİZREM GAZETESİ VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   DUYURULAR  |   EĞİTİM  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BÖLGE  |   KÜLTÜR VE SANAT  |