Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

Cizre Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığına Halil Geleri Seçildi

Cizre Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurul ve Başkanlık seçiminde Başkan Adayı Halil Geleri 79 oy alarak Kooperatif Başkanı seçilirken,rakibi Eşraf Müjde 49 oy alarak seçimi kaybetti.

6 Ağustos 2019  
 
cizre-kucuk-sanayi-sitesi-yapi-kooperatifi-baskanligina-halil-geleri-secildi
 

Cizre Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Olağan Genel Kurul ve Başkanlık seçiminde Başkan Adayı Halil Geleri 79 oy alarak Kooperatif Başkanı seçilirken,rakibi Eşraf Müjde 49 oy alarak seçimi kaybetti.

Şırnak’ın Cizre ilçesi Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2018 yılı olağan genel kurul toplantısı geniş bir katılımla gerçekleşti. Mevcut Başkanın aday olmadığı ve İki Başkan Adayının olduğu kongrede Halil Geleri 79 oy alarak Başkan seçildi.

Artukoğlu İlkokulu toplantı salonunda düzenlenen kurula Şırnak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Abdulhakim Yıldız, Abdullah Ilıcı, Cizre Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mesut Cengiz, Başkan Adayları Eşraf Müjde ve Halil Geleri, esnaflar ve kooperatif üyeleri katıldı.

Divan başkanlığını Salih Kurt katip üyeliklerini ise Mehmet Sakçak ve Şerif Matyar yaptı. Olağan Genel Kurul toplantısının açılış konuşmasını yapan Cizre Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkan Adayı Halil Geleri, sanayi sitesinin hizmete açılmasından bu yana atıl ve terk edilmiş bir sanayi sitesi görünümünde olduğunu ifade ederek hem sanayi sitesine yeni bir görünüm kazandırmak ve hem de esnaflara hizmet etmek için başkanlık görevine talip olduğunu belirtti.

              

          Geleri,”Bizleri bu göreve layık gördüğünüz takdirde ben ve yönetimin seçim kampanyasında belirttiğimiz gibi sanayinin,esnafın tüm sorunlarını çözüme kavuşturmak için elimizdeki tüm imkanlarımızı kullanacağımızı hiçbir esnafımızın şüphesi olmasın.Fikir ve projelerimizi gerek sosyal medya ve basın aracılığı ile gerekse yazılı olarak siz değerli esnaflarımızla paylaştık.Yol,giriş kapısı,alternatif giriş çıkışlar,sosyal projeler kısacası enkaz olmuş sanayimizi yönetimim ile birlikte hak ettiği değere ulaştıracağız.Bizler aday olurken özellikle istişare konusunu ön plana çıkararak istişareye dayalı bir yönetim anlayışı ile hizmet edeceğiz.Bir sanayi esnafı olarak üç yıldan bu yana vana aç kapa.Şalter kaldır indir hizmetinden başka bir hizmet görmedim.Verilen bir çok söz ve vaat oldu ama hiç birisi yerine getirilmedi.Üzülerek söylemek gerekirse sanayimizi öksüz ve yetim çocuk gibi ortada bıraktılar.”dedi.

           

Geleri; Yaklaşık Bin kişinin ekmek kapısı olan sanayimizi kurumsallaştırmak,disipline kavuşturmak ve esnaflara yakışır şekilde yönetmek gerekir.İşte bu düşüncelerle sizlere hizmet etmeye aday olduk.Bizler fikirlerimizle projelerimizle,seçim kampanyamızla sizlerin güveninizi kazanmaya çalıştık.Heyecanını kaybetmeyen bir yönetimle,esnaflarla el ele vererek sanayi sitesine hizmet etmeye talibiz.Bu duygu ve düşüncelerle yapacağımız olağan genel kurul toplantısının sanayimize,esnaflarımıza ve Cizre’ye hayırlı olmasını temenni ederim.Benimle birlikte Başkanlık için aday olan Eski Başkan Eşraf Müjde’ye başarılar diler,daha önce yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.”diye konuştu.

             Başkan Adayı Eşraf Müjde ise,daha önce başkanlığını yaptığım sanayi sitesi esnafına tekrar hizmet etmek ve kaldığım yerden görevimi devr alıp hizmete başlamak için bugün tekrardan Sanayi Sitesi Kooperatif Başkalığına talip olduğumu belirtmek istiyorum dedi.

           

Müjde,daha önce belediye seçimlerinden dolayı görevimden istifa etmiştim.Seçimlerin sona ermesi ile birlikte nasıl seçimle bu başkanlık görevine geldiysem,yine seçimle bu göreve devam edip etmeyeceğimi istedim.Bu doğrultuda sizlerin bir hizmetkarı olarak aday oldum.Görev yaptığım süre zarfında gerek sanayinin gerekse sanayi esnafının gelişmesi için gerek bakanlık nezdinde gerekse yerel yönetimler nezdinde kurumsal kimliğimi kullanarak elimden gelen bütün çabaları harcayarak sanayi esnafına faydalı olmaya çalıştım.Bu anlamda yapılacak olan seçimin bütün sanayi esnafına hayırlı olmasını temenni eder,başkan adayı Halil Geleri’ye başarılar dilerim.”dedi.

           

Faaliyet raporlarını okumasının ardından, 2019-2020 tahmini bütçesi ele alındı. Denetleme raporlarından sonra yapılan faaliyetler neticesinde gelir gider bilançosu oybirliği ile kabul edildi.

147 üyenin kayıtlı bulunduğu 131 üyenin oy kullandığı seçimde geçerli sayılan 128 oydan  79 oy alan Halil Geleri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı seçilirken.Rakibi Eşraf Müjde ise 49 oy alarak seçimi kaybetti.Toplantı sonunda Başkan Halil Geleri ve seçimi kaybeden Eşraf Müjde katılımlarından dolayı sanayi esnafına teşekkür etti.

 

 

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © CİZREM GAZETESİ VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   DUYURULAR  |   EĞİTİM  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BÖLGE  |   KÜLTÜR VE SANAT  |