Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
 Abone Ol  |  ifre Hatrlat
 
 
     

Kastamonulu Gezgin Yunus Emre Karaca Cizrede

Hayalini kurduu Dnya Bar Ormanlar projesini hayata geirmek iin iinden istifa eden 29 yandaki gezgin Yunus Emre Karaca rnakn Cizre ilesine geldi.

6 Austos 2019  
 
kastamonulu-gezgin-yunus-emre-karaca-cizrede
 

Hayalini kurduu “Dünya Bar Ormanlar” projesini hayata geçirmek için iinden istifa eden 29 yandaki gezgin Yunus Emre Karaca rnak’n Cizre ilçesine geldi.

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Çifter köyü nüfusuna kaytl Yunus Emre Karaca Aydn ilinde çalt büyük bir firmadaki yöneticilik görevini ve her eyini geride brakarak hayallerinin peinde yollara dütü. Sosyal farkndalk oluturma ve bu kapsamnda ”Dünya Bar Ormanlar” World Peace Forests projesi ile doum gününde hayatnda o güne kadar kazand her eyi geride brakarak Tosya’nn ilk Gezgini olarak yola çkt.

Kastamonu, Karabük, Kocaeli, Tunceli, Bingöl, Mu,Bitlis ve Hakkari'yi otostop çekerek gezen ve ziyaret ettii illerde fidan diken Yunus Emre Karaca’nn son dura rnak’n Cizre lçesi oldu.Otostop çekerek kente gelen ve “Dünya Bar Ormanlar” projesini gerçekletirip Siirt’e geçecek olan Yunus Emre Karaca, ayn zamanda arkeolog olduu için geldii yerlerin tarihi ve turistlik yerlerinin fotoraflarn sosyal medya hesaplarnda paylaarak o bölgenin tantmna katk salyor. Bu yola çkmadan önce Aydn'daki iinde istifa edip tüm kyafetlerini Kzlaya, kitaplarn ise halk kütüphanesine balayarak bir srt çantas ile yola çktn dile getiren Karaca, insan hayalleri ve hedefleri için yaar bende bu hayallerimi ve hedeflerimi gerçekletirmek için bu yol çktn bundan dolay da büyük bir mutluluk yaadn kaydetti.

Karaca,”Otostopla Dünyay ve Türkiye’yi geziyorum. ”Dünya Bar Ormanlar” World Peace Forests projesi ile gittiim yerlerde yöre halk ile aaç dikiyorum.uan 10 projemi Cizre’de gerçekletirdim bunun içinde çok mutluyum.uan Cizre’de tarihi krmz medresedeyim.Krmz Medresede Din eitimi alan talebelerle projeyi gerçekletirdik.3-4 gündür Cizre’deyim ve Arkeolog olduum içinde buray çok benimsedim,çok güzel bir yer.Burada kaldm süre içerisinde Krmz Medrese,Nuh Nebi Cami,Nuh Peygamber Türbesi,Ulu Cami,Mem U Zin Türbesi,Mem U Zin Zindan,Tarihi Cizre Kalesi gibi birçok tarihi kültürel yerleri gezdim.Ben istiyorum ki insanlarda gelip buralar gezsin. Karadaniz’den,Ege’den ve Türkiye’nin her yerinden buralara insanlar gelsin.Çünkü ben buraya Hakkari’den otostop yaparak geldim.Buradan da Siirt tarafna doru devam edeceim.Benim otostopla gelebildiim yerler insanlar arabalaryla,otobüsle,uçakla çok rahat gelebilirler.Türkiye’nin batsn herkes geziyor ben istiyorum ki buralara da insanlarn gelip görmesidir.Çünkü buralarda hiçbir sknt yok ve huzur dolu yerler.Buradaki insanlar çok iyi ve sizi de en iyi ekilde misafir edeceklerdir.Beni de buradaki insanlar misafir ediyor.Bu anlamda da burada projemi gerçekletirdiim içinde mutluyum.dedi.

Cizre’de halkn kendisini çok iyi karladn ifade eden Karaca,”Buraya geldiim zaman burann halk beni çok iyi karlad. Hem gezgin olduum için hem de bural olmadm için kendi örf ve adetlerini göstermek amacyla beni evlerinde misafir ettiler. Birlikte yemek yedik, Dicle nehri kenarnda çay içip yöresel düünlerine katlp halay çektim. Gerçekten burann halk çok iyi ve misafirperver bir halk. Herkesin gelip Cizre’yi görmesi gerekiyor çünkü buras Dicle’nin akt bir yer.Suyun akt yerde kültür ve medeniyet vardr.Cizre’de hem kültür hem de medeniyet var.Herkesin gelip buralar gezip görmesini tavsiye ederim.”diye konutu.

”Dünya Bar Ormanlar” World Peace Forests projesini gerçekletirmek için Medeniyet ehri Cizre’de bir hafta boyunca kalan Kastamonulu gezgin Yunus Emre Karaca, ilçenin tarihi ve turistik yerlerini gezip,medrese örencileri ile krmz medrese bahçesinde aaç dikti.lçedeki tarihi sokaklar gezip burann manevi havasn soluyan Karaca,on birinci projesini gerçekletirmek üzere Siirt’e doru otostop yaparak yola çkt.

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright CZREM GAZETES VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  GNDEM  |   RESM LANLAR  |   DUYURULAR  |   ETM  |   EKONOM  |   SALIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BLGE  |   KLTR VE SANAT  |