Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

Cizre Kaymakamı Davut Sinanoğlu Göreve Başladı

İçişleri Bakanlığı 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Yozgat’ın Boğazlıyan İlçe Kaymakamlığından Şırnak'ın Cizre İlçe Kaymakamlığına atanan Davut Sinanoğlu görevine başladı.

1 Eylül 2019  
 
cizre-kaymakami-davut-sinanoglu-goreve-basladi
İçişleri Bakanlığı 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Yozgat’ın Boğazlıyan İlçe Kaymakamlığından Şırnak'ın Cizre İlçe Kaymakamlığına atanan Davut Sinanoğlu görevine başladı.

Cizre Kaymakamlığına atanan Davut Sinanoğlu, görevine kurum müdürleri ile yaptığı toplantıyla başladı. Kaymakam Sinanoğlu, "Makamlar ve mevkiler halka hizmet etmek içindir. Halka hizmete dönüşmeyen makam ve mevkiler yüktür ve çöpe atılmalıdır. Asıl izzet ve şeref buralarda değil Hakka ve halka hizmettedir. Samimi bir şekilde çalışırken en büyük yardımcımız ve destekçimiz hizmet bekleyen Cizreliler ve onların duası olacaktır. Sahip olduğu kültürel ve tarihi mirası ile medeniyetimizin önemli merkezlerinden birisi olan Şehri Nuh'a ve değerli Cizrelilere hizmet edecek olmanın büyük bir onur duyuyorum. El Cezeri'nin, Melaye Ciziri'nin ve daha nice bilim adamı, ulemanın torunları kıymetli Cizrelilere hizmet edecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığımı da ifade etmek isterim” dedi.

Cizre'ye hizmet ederken bazı öncelikler doğrultusunda hizmet üreteceklerine vurgu yapan Sinanoğlu; ”Cizreli hemşerilerimizin can ve mal güvenliği konusunda devletimizin son yıllarda yaptığı çalışmalar tahkim edilecektir. Cizrelinin canının, malının, huzurunun ve güvenliğinin 7-24 koruyucusu olmaya daha güçlü bir şekilde devam edilecektir. İş ve istihdam oluşturulması bir diğer önceliğimiz olacaktır. Milletin vergileriyle yapılan her hizmette mutlaka gençlerimize, kadınlarımıza istihdam yaratılması hedefimiz olacaktır. Dezavantajlı kesimlere sahip çıkmak üçüncü önceliğimizdir. İşsize, engelliye, ihtiyaç sahibi ailelere, kadınlara yönelik sosyal, ekonomik çalışmalar ve projeler hayata geçirilecektir. Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele bir diğer önceliğimizdir. Sadece kolluk birimleri değil tüm kurum ve kuruluşlar bu mücadeleye etkin bir şekilde katılacaktır. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmak bir diğer önceliğimiz olacaktır. Eğitimde başarı ve kalite artırılacak, merkezi ve yerel imkanlar Cizre’nin çocukları için seferber edilecektir”. dedi

Daha birçok alanda ortak akılla oluşturacağımız hedeflere ulaşma noktasında samimi gayret gösterileceğini ifade eden Sinanoğlu “Cizreye 8/5 mesaisi yetmez. Proaktif bir şekilde çalışılacak, sorunlar ortaya çıkmadan müdahale edilecektir" dedi. Bu amaçlara ulaşırken çalışma anlayışını anlatan Kaymakam Davut Sinanoğlu”. Güler yüzlü ve bürokrasiyi aşan bir kamu yönetimi anlayışı ile hareket edilecek, Proje ve hedef odaklı çalışılacak,iş ve istihdam yaratanlara, girişimcilere destek verilecektir. Sorunlara çözüm odaklı ve bardağın dolu tarafından bakılacak, açıklık, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ön planda olacaktır. “her kesime eşit mesafede ve farklılıkları kucaklayan bir anlayış içinde olacağız" dedi.

Devlet ile milletin bir birinin muarızı değil tamamlayıcısı olduğunu ve devlet ile millet arasında aracı olmadığını, erişilebilir ve ulaşılabilir olunması gerektiğini ifade ederek sözlerine devam eden Sinanoğlu “ Cizre için sihirli değnek çalışmaktır, gayret etmektir. Herkes kişi, grup, aşiret, parti menfaatinin üstünde ve ötesinde milletin, Cizrelinin menfaatini gözetecektir” dedi.Sayın Valimizin liderliģinde güzel hizmetlere vesile olunacağını belirterek " gayret bizden murat Allah'tan ve ortada iyiniyet ve gayret varsa onun tamamlayıcısı Allah'tır" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaymakam Davut Sinanoğlu Kimdir?

1981 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2002 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Rize Kaymakam Adayı olarak atandı.

Rize İl Stajını müteakip teftiş stajını Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar’ın yanında Kırıkkale İli merkez, Balışeyh ve Delice İlçelerinde, Yalova İli Merkez, Altınova ve Çiftlikköy ilçelerinde, refiklik stajını Kaymakam Mustafa Erkayıran’ın maiyetinde Erzurum Ilıca ilçesinde tamamladı. Sivas Koyulhisar ve Konya Emirgazi İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Milli Güvenlik Akademisinde Kamu Diplomasisi Kursuna katılan Sinanoğlu, bir yıl süreyle İngiltere’nin Leicester şehrinde yabancı dil eğitimi aldı.

Kısa süreli Rize Çamlıhemşin ve Pazar ilçeleri Kaymakam Vekilliklerinden sonra Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayarak Bolu Kıbrıscık Kaymakamı olarak atandı. Bolu Kıbrıscık Kaymakamlığının ardından sırasıyla Elbeyli Kaymakamı, Hakkâri Vali Yardımcısı, Üzümlü Kaymakamı olarak görev yaptı. Southampton Üniversitesinden Sınır Güvenliği alanında Doktorası bulunan Sinanoğlu, 2015 Aralık ayından beri Boğazlıyan Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.

Nurten hanımla evli olan Sinanoğlu, Simanur, Nilüfer ve Mehmet Hanifi’nin babasıdır.    

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © CİZREM GAZETESİ VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   DUYURULAR  |   EĞİTİM  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BÖLGE  |   KÜLTÜR VE SANAT  |