Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
 Abone Ol  |  ifre Hatrlat
 
 
     

Vali Pehlivan, rnakta Bir Eitim Ordusuna Sahibiz

rnakta 2019-2020 Eitim retim Yl Sene Ba Eitim Planlama Deerlendirme ve Koordinasyon Toplants dzenlendi.

6 Eyll 2019  
 
-vali-pehlivan,-sirnakta-bir-egitim-ordusuna-sahibiz
 

rnak’ta 2019-2020 Eitim Öretim Yl Sene Ba Eitim Planlama Deerlendirme ve Koordinasyon Toplants düzenlendi.

rnak Üniversitesi Konferans salonunda düzenlenen 2019-2020 eitim öretim yl sene ba eitim planlama, deerlendirme ve koordinasyon toplantsna Vali Ali Hamza Pehlivan, Vali Yardmcs Fatih zmir, l Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy ve l Jandarma Komutan Albay Tamer Bilacan, l ve lçe Milli Eitim Müdürleri ve il genelindeki Okul Müdürleri katld.

Toplantda konuan Vali Pehlivan, yeni eitim öretim ylnda ve ilerleyen yllarda eitimcilerden beklentilerini dile getirdi, rnak’n eitim öretim kalitesini, baar seviyesini yükseltmek için hep birlikte seferber olup mesai mefhumu gözetmeksizin çok çallacan, bu konuda idareci, öretmen, örenci, aile ve toplumun ibirlii içinde özveriyle, sabrla ve kararllkla sorumluluk üstlenmesi gerektiini vurgulad; okul güvenlii, çocuklarn ve gençlerin kötü alkanlklardan uzak tutulmas, bilim, kültür, sanat alannda projeler yaplmas, sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmesi, kitap okumann sürekli tevik edilmesi konularnn önemini vurgulad

Vali Pehlivan; “Eitim, üzerinde bütün paydalaryla birlikte hassasiyetle durulduunda baar getiren ve ülkelerin geleceini ekillendiren bir hizmet alandr. Eitim ne kadar salam olursa geleceimiz de o kadar salam olacaktr. Bugünün iyiliklerinin kökleri geçmie uzanr. Geçmite eer insanmz iyi bir ekilde eitebilmisek onun bugünkü meyvesi karmza iyilik olarak çkyor. Yarnlarda da iyi eyler olmasn istiyorsak bugünün eitim öretim süreçlerini çok iyi bir ekilde deerlendirmemiz gerekir.” dedi.

Altyap, fiziki imkânlar ve donanm açsndan geçmile kyaslanamayacak ölçüde ilerlemeler kaydedildiini, bir yandan eitim kalitesinin yükseltilmesine yönelik çaba ve çalmalarn devam ettiini belirten Vali Pehlivan, eitimde çocuklarn, gençlerin hem zihinlerine hem de gönüllerine hitap edilmesi gerektiine vurgu yaparak “Çocuklarmz bilgilerle donatacaz. Çan gerekliliklerine uygun bilgileri onlara vereceiz. Fakat bununla kalmayacaz; zira salt bilgi vermek tek bana yeterli deildir. Bilgiler satrlarda kalmamal. Bu bilgileri toplum lehine, insan faydasna yarayacak ekilde kullanmalar için çocuklarmzn gönüllerini iyiliklerle, güzel hasletlerle, ahlaki, milli ve manevi deerlerle donatmalyz. Bunu baardmzda inallah gençlerimiz sahip olduklar bilgilerin önemine inanacak ve onu insanlk için kullanacaktr.” diye konutu. Vali Pehlivan eitim öretimde ailelerin ilgi ve katksnn son derece önemli olduunu ve yeni eitim sezonunu okul-aile koordinasyonu içinde, sürekli aile ziyaretleri yapmak suretiyle en iyi ekilde deerlendireceklerine inandn belirtti.

Eitimin mezuniyetlerle bitmediini, her yetikinin, özellikle de kamuda eitim öretim hizmetleri alannda görev yapanlarn kendini yenilemesi, gelitirmesi, sürekli okuyup aratrmas gerektiini vurgulayan Vali Pehlivan; “Milli Eitim Müdürlerimiz ve Okul Müdürlerimiz kurumlarna hakim olacak, A’dan Z’ye tanyacak. Okullarmzn geliim sürecini, dününü bugünü yanstan, yarn planlayan akl dosyalar bulunacak. Eitim öretim süreci yakndan takip edilecek. Nasl ki örencilere karne düzenliyorsunuz idaremiz de belli kriterlere istinaden okullarmza karne düzenleyip performansn ölçecek. Baarl çalmalar ortaya koyan idarecilerimiz, öretmenlerimiz ve örencilerimiz ödüllendirilecek.

Hangi yerde, hangi statüde olduumuz kadar üstlenmi olduumuz görev ve sorumluluklar çerçevesinde ne katk verdiimiz, neleri baardmz önemlidir. ki günümüz birbirine eit olmamaldr. Her gün ilave faydal i ve baarlar peinde komalyz. Bamz yasta koyduumuzda yapabildiklerimizin vicdanî huzurunu yaamal, günümüzü süzgeçten geçirerek varsa eksiklerimizi, hatalarmz tespit ederek yarnn daha salkl plann oluturmalyz ve uygulamalyz. rnak limizde 655 okul, bu okullarmzn idarecileri ve 8 binin üzerinde öretmenimiz ile adeta bir eitim ordusuna sahibiz. Bu güçlü kadromuzda herkes üzerine düeni yerine getirirse iyi insan, baarl insan yetitirme konusunda arzu ettiimiz, hedeflediimiz seviyelere ulaabileceimize inanyorum. Bunun için önce herkesin kendine ve birbirine güvenmesi, baaracana inanmas ve çok çalmas gerekir.” dedi.

 “2019-2020 eitim öretim sezonunun örencilerimize, öretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayrl ve uurlu olmasn diliyor, öretmen ve örencilerimize üstün baarlar temenni ediyorum.” ifadeleriyle sözlerini noktalad.

 

 

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright CZREM GAZETES VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  GNDEM  |   RESM LANLAR  |   DUYURULAR  |   ETM  |   EKONOM  |   SALIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BLGE  |   KLTR VE SANAT  |