Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

Pehlivan, Sporun Bir Kardeşlik Çağrışımı Kardeşlik Vurgusu Var

Vali Ali Hamza Pehlivan, UYAFA (Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi) Şırnak Futbol Takımı Seçmeleri Programına Katıldı

1 Ekim 2019  
 
pehlivan,-sporun-bir-kardeslik-cagrisimi-kardeslik-vurgusu-var
 

Vali Ali Hamza Pehlivan, UYAFA (Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi) Şırnak Futbol Takımı Seçmeleri Programına Katıldı

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, 14-17 Ekim 2019 tarihinde  Barcelona’da düzenlenecek olan futbol turnuvası için çalışmalarını sürdüren UYAFA Şırnak Futbol Kulübünün futbolcu seçmelerinin gerçekleştirildiği programa katıldı.

Vali Pehlivan’ı Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Yarka ile stada gelişinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, UYAFA Başkanı Özcan Şimşek, Teknik Direktör Nazım Saraçoğlu, Antrenörler ve futbolcular karşıladı.

Seçmelere katılan sporcular geçtiğimiz günlerde ailesi ile gittiği piknikte boğularak hayatını kaybeden Hamza Avil’in fotoğrafının yer aldığı tişörtler giydi. UYAFA Şırnak Kulübü futbolcuları Vali Pehlivan’a merhum arkadaşları Hamza Avil için turnuvada başarı sözü verdi.

Bir süre genç futbolcularla idman yapan Vali Pehlivan, idman sonrası bir süre antrenman maçına eşlik etti. Vali Pehlivan ile Başkan Yarka’nın ayrı takımlarda sahaya çıktığı müsabaka penaltı atışlarıyla son buldu.

Antrenman maçı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Pehlivan; “Geçtiğimiz yıl ilki yapılan ve Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi’nin “sağlıklı beslen, hareketli yaşa, toprağını işle ve suyunu israf etme” sloganıyla hayata geçirmiş olduğu futbol organizasyonunda birlikteyiz. Biraz önce gençlerimiz, çocuklarımızla sahaya çıkıp biraz ter attık. Onların bulunduğu ortamda bulunmak bize mutluluk ve gurur kaynağı çünkü onlar bizim geleceğimiz. Ve onlar için ne yapsak azdır. Bu organizasyon hem akademi, hem Gençlik ve Spor Bakanlığımız, yerelde de Şırnak Valiliğimiz, Şırnak Belediyemizin destekleri ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün koordinasyonunda hayata geçirilen bir proje. Amacımız ilimizdeki, bölgemizdeki gençlerin spora yönelmesi. Spora olan sevgilerini pekiştirmek, yeni yetişen çocuklarımızın bu alana olan ilgilerini artırmak. Sporun bir kardeşlik çağrışımı kardeşlik vurgusu var. Takım anlayışı, birlikte hareket etme anlayışı söz konusu. Bu organizasyon Ulusal ve Uluslararası niteliğe haiz olduğu için buraya katılan çocuklarımızın özgüveni artıyor. Bu sene sadece İl merkezinden değil, ilçelerimizden de çocuklarımız buraya gelip yeteneklerini sergiliyorlar. Geçen sene bu tarihlerde seçmeler olmuş ve 13-19 Ekim tarihleri arasında Barcelona’da 11 ülkeden 60 takımın katılımıyla turnuva hayata geçirilmişti. Ve ne mutlu ki bu organizasyonda Şırnak ilimizden çıkan takımımız hem ilimizi hem bölgemizi hem de ülkemizi temsil etme suretiyle orada şampiyon olmuştu. Sayın Cumhurbaşkanımız da kendileri kutlamış ve kabul etmişti. Çıtayı bu denli yükseltmeleri kendilerinden sonra gelen gençler için de azim kaynağı oldu. Bununla birlikte bu sene elemelere katılımı da arttırdı. Bu başarı hikâyesini devam ettirme adına hem Valilik hem de Belediye olarak, gönülden, gerekli iş birliği ve katılımı sağlayalım istedik.

Bölgemiz çektiği sıkıntılardan sonra, 35 yılı aşkın terör olayları ve özellikle 2015-2016 çukur ve barikat eylemleri yüzünden çocuklarımız da adeta travma yaşadılar. Nüfusumuzun % 65’i 35 yaş oranına sahip. Yani terörün başladığı ve devam ettiği yıllarda dünyaya gelmiş. Bununla birlikte ilimiz Türkiye’nin en genç nüfuslu 3 ilinden biri. Yaş ortalamamız 20. Böyle ciddi bir potansiyelimiz var. Yine 524 bin olan nüfusumuzun 160 bini öğrenci. Biz Valilik olarak bütün kurumlarımızla birlikte bu gençlerimize sahip çıkmak, hem akademik anlamda başarılarını attırmak hem de var olan yeteneklerini ortaya çıkarmak ve bu yönde ilerlemelerini sağlamak için gerekli adımları geçmişte olduğu gibi bundan sonra da adeta bir seferberlik anlayışı ile arttırarak gerçekleştirme gayreti içerisindeyiz. Bunun yanında UYAFA gibi bir sivil organizasyonun spor konusunda adım atması elbette ki devlet adına ortaya koyduğumuz çalışmalara katkı sağlıyor. Çocuklarımız burada kötü alışkanlıklardan uzak kalıyorlar. İnşallah sporu bir yaşam tarzı haline getirecekler. İçlerinden yetenekleri olanlar da belki profesyonel takımlarla çalışacaklar. Belki ulusal belki uluslararası düzeyde başarılar elde edecekler. Biz her zaman gençlerimizle gurur duyuyoruz. Bu başarıları arttıkça gururumuz ve mutluluğumuz da artacak. Ben bu vesile ile bu organizasyonun hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, devamını diliyorum. Bu ve benzeri faaliyetler şehrimizde artıyor, inşallah daha da artacak. Çünkü şehrimiz her geçen gün çok daha huzurlu, çok daha güvenli hale geliyor. Maalesef gençlerimiz o terör döneminde sokaklara, eylemlere çekilmeye çalışılmışken bugün ne mutlu ki o çocuklar sokaklarda koşarak, sahalarda top koşturarak çocukluklarını yaşayabiliyorlar. Zaten görmek istediğimiz tablo buydu. Bundan sonra da ülke genelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bütün Bakanlıklarımızın katkılarıyla yerelde de müştereken ortaya koyacağımız gayretlerle bu artık kalıcı hale gelmiştir, gelecektir. Çocuklarımızın yüzü güldükçe bizim de yüzümüz gülecek, onlar mutlu oldukça biz de çok daha mutlu olacağız.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © CİZREM GAZETESİ VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   DUYURULAR  |   EĞİTİM  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BÖLGE  |   KÜLTÜR VE SANAT  |