Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
 Abone Ol  |  ifre Hatrlat
 
 
     

rnakta 19 Mays, Ara Konvoyuyla Kutland

19 Mays Atatrk' Anma, Genlik ve Spor Bayramnda Koronavirs (Covid-19) nedeniyle trenlerin dzenlenmeyecei iin, Genlik ve Spor il Mdr Beytullah Birlik Valilik Bahesindeki Atatrk antna elenk sundu.

22 Mays 2020  
 
-sirnakta-19-mayis,-arac-konvoyuyla-kutli
 

19 Mays Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’nda Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle törenlerin düzenlenmeyecei için, Gençlik ve Spor il Müdürü Beytullah Birlik Valilik Bahçesindeki Atatürk antna çelenk sundu.

Çelek sunumun ardndan, rnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, rnak Belediye Bakan Mehmet Yarka, Emniyet Müdürü Mustafa Emre Babu, daire ve kurum araçlarnn katld konvoy düzenlendi. Türk bayraklaryla donatlan resmi araçlarn yapt konvoya vatandalarda evlerinden, balkonlardan ve iyerlerinden Türk bayraklaryla destek verdi.

rnak Valilii önünden balayan araç konvoyu makam araçlar, sivil ve i makinelerinden oluan kortejde, araçlardan korna sesleri yükselirken, vatandalarda cam ve balkonlardan sevgi gösterisinde bulundu.

rnak Valilii önünde balayan 19 Mays Korteji, A. Gaffar Okan, Cizre, Lise, Cumhuriyet Caddesi istikametinden ilerleyerek, rnak Valilii önünde son buldu.

 rnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, 19 Mays Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram nedeniyle bir mesaj yaymland.

Vali Pehlivan Yaynlad mesajda, “Anadolu'nun dört bir yandan kuatlarak devletimize ve milletimize diz çöktürülmeye çalld bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mays 1919 tarihinde Samsun'a ayak basmas Türk tarihi açsndan çok önemli bir dönüm noktas olmutur. Bu yl 101. yl dönümünü gururla kutladmz bu gün, esareti kabul etmeyen, istiklalinden asla vazgeçmeyen, zulme ve zalime boyun emeyen aziz Milletimizin inancndan ve zaferlerle dolu anl tarihinden güç alarak yeniden dirilip ayaa kalknn ilk admdr.

Samsun’da balatlan bamszlk mücadelesi dalga dalga tüm yurda yaylm, milli birlik ve beraberlik duygusu dorua ulamtr. gal güçlerinin bask ve zorlamalarna ramen aziz milletimiz, Atatürk ve silah arkadalarna tereddütsüz destek vermi; büyük zorluklar, skntlar ve yokluklar içerisinde, ecdadmzn tarifsiz fedakârlklarla verdii Kurtulu Savann kazanlmasnn ardndan kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmitir. Tarihini, milli ve manevi deerlerini idrak ederek, çan gerektirdii bilim ve teknolojiyi sadece kullanan deil, üreten nesiller olarak yetiecek gençlerimiz, geleceimizin en büyük teminat, ülkemizin sahip olduu en önemli zenginlik kaynadr. Nitekim, gençlere çok güvenen Atatürk, ”Ey yükselen yeni nesil,istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk onu yaatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz” demitir. Bu kymetli emanete sahip çkmak, korumak ve gelecek nesillere en güçlü ekilde brakmak sevgili gençlerimizle birlikte hepimizin görevi, milli sorumluluu vatan borcudur. Kendini gelitiren, okuyan, aratran, bilgiyi kültür deerleriyle birlikte kavrayan, ”salam kafa salam vücutta olur” düsturuyla kötü alkanlklardan uzak duran, spor yaparak salna dikkat eden, en iyi yapabilecei meslei seçip, o meslein en iyisi olmak için çok çalarak, ter aktarak vatanna, devletine, milletine hizmet etmek üzere yetien gençlerimizi çok seviyor, onlara çok inanyor ve gençlerimiz sayesinde gelecee güvenle bakyoruz. Bu duygu ve düüncelerle, banisi olduu Cumhuriyetimizi gençliimize emanet eden bata Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, stiklal Savamzn kahramanlarn, aziz ehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, geleceimizin teminat olan gençlerimizin, deerli rnakl hemehrilerimizin ve bütün milletimizin 19 Mays Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram'n en kalbi dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright CZREM GAZETES VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  GNDEM  |   RESM LANLAR  |   DUYURULAR  |   ETM  |   EKONOM  |   SALIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BLGE  |   KLTR VE SANAT  |