Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
 Abone Ol  |  ifre Hatrlat
 
 
     

Beikta yardm kampanyasn duyurdu: Brakmam Seni'

Beikta Kulb, daha nce 19 Martta balatmay dnd ancak pandemi nedeniyle gerekletiremedii yardm kampanyasnn tantmn yapt. Bakan Ahmet Nur ebi ve Beikta Ynetim Kurulunun katld toplantda yardm kampanyasnn ismi, Beikta tribnlerinin de popler tezahratlarndan olan Brakmam Seni oldu.

12 Haziran 2020  
 
besiktas-yardim-kampanyasini-duyurdu:-birakmam-seni-
 Beikta Kulübü, daha önce 19 Mart’ta balatmay düündüü ancak pandemi nedeniyle gerçekletiremedii yardm kampanyasnn tantmn yapt. Bakan Ahmet Nur Çebi ve Beikta Yönetim Kurulu’nun katld toplantda yardm kampanyasnn ismi, Beikta tribünlerinin de popüler tezahüratlarndan olan ‘Brakmam Seni’ oldu.

Beikta, 19 Mart tarihinde açklamay planlad ancak pandemi nedeniyle erteledii ba kampanyasn duyurdu. Bakan Ahmet Nur Çebi ve Beikta Yönetim Kurulu Üyeleri'nin yer ald tantm toplants, Vodafone Park'ta yapld. Toplantya gelemeyen basn mensuplar, online olarak katlm salad ve sorularn yöneltti. Toplantda konuan Bakan Ahmet Nur Çebi, sosyal mesafeye dikkat çekerek sözlerine balad. Pandemi sürecinin pozitif ekilde atlatlmak üzere olduunu ifade eden Çebi, “Salk çalanlarna binlerce kez teekkür ediyorum. Pandemi, otururken bile birbirimizden uzakta olmamz, maske takmamz gerektiriyor. Özellikle kulübümüzün en önemli sportif faaliyetlerinden olan futbol takmnn seyirciyle oynanmas imkansz hale geldi. 8 maçmz var ve hepsini kazanacamza inanyoruz, ampiyonluk için de sonuna kadar savaacaz. Ancak ekonomik durumlar da ortada. 19 Mart'ta balatmak istediimiz bir süreç vard. Bu süreç, pandemi nedeniyle sonraki döneme kald. Beikta'n zor durumda olduunu hepimiz biliyoruz. Taraftarmzn beni her sokakta gördüünde srarla ‘Beikta'a destek vermek istiyoruz. Bu bir sorumluluk deil, bizim hakkmzdr ve bu hakk kullanmak istiyoruz' diyordu. Bu kampanya da taraftarn söylemiyle olumu bir kampanyadr. Bu kampanyann çok büyük katlmla olacana inanyoruz. Milyonlarca taraftarmz var. Özellikle geleceimizi tesis ederken, effaf olmaya dayal bir sistem kurarken, hesap sormaya dayal bir sistem kurarken, ba kampanyasndan gelecek destek, planlarmza büyük katk salayacaktr. Her bir kuruun yerinde kullanlacan buradan taahhüt ediyorum ve söz veriyorum” ifadelerini kulland.

 

“En önemli konu katlmc says”

Bankalar Birlii'yle yaplan anlama nedeniyle bütün gelirlerin önce bankaya gittiini ifade eden Ahmet Nur Çebi, “Bankalardan kullandmz kredi nedeniyle bütün gelirlerimiz bankalarn kredi borçlarna kullanlyor. Bu süreçte Beikta taraftarnn maddi ve manevi desteine ihtiyacmz var. Burada en önemli konu, miktardan ziyade katlmc says önemli. Bizim için 1 Kuru veren de önemli, fazla veren de önemli. Herkes Beikta' çok sevebilir ancak aile düzeylerini ve ekonomilerini sarsmayacak ekilde ba yapmalarn önemle istiyorum. Beikta taraftarnn ba kampanyasyla ilgili en ufak tereddütü olmamal” dedi. Yaplan denetimle ilgili de konuan Çebi, “10 yllk özel denetim çalmamz var. Bu süreç devam ediyor ancak 3 aydan bu yana korona virüs nedeniyle bir araya gelip çalma imkan bulamayan denetim firmasnn bu süreci hzla sürdürdüünü söylemeliyim. Bizden sonra da Beikta'n bir düzene kavumasn ve bu denetimin de bir gelenek hale gelmesini önemle istiyoruz. Beikta taraftarnn verecei desteklerin yan sra, Beiktal i adamlar ve i kadnlarnn da verecei destee ihtiyacmz var. Her birinin adn Beikta'n anl tarihine yazacamz belirtmek istiyorum. Tüm hedefimiz uzun süreli bir yap oluturmak. Bu ba ayn zamanda maddi ve manevi birlik beraberlii gösterdiimiz bir süreç olacaktr. Omuz omuza, el ele yürüyeceimizi göstermek istiyoruz. Bu ba kampanyas bir anstr. Beikta' yaplacak balar ve yeni kurulacak düzenle birlikte uçuracamz buradan beyan etmek istiyorum” açklamasnda bulundu.

 

“Bu dava bitene kadar buradayz”

Göreve geldiklerinden bu yana Beikta' evrensel bir kulüp yapmay hedeflediklerini söyleyen Çebi, “Bizim bir davamz var, bu dava bitene kadar gitmeyeceiz. natla ve inançla Beikta'n bamszln koruma mücadelesi olacak. Bu dava Beikta'n evrensel bir kulüp olma davasdr. Dünyann kabullendii artlarda ve zeminde modern bir kulüp olmak zorundadr. Baka türlü baar gelmiyor. Bu dava Beikta'n her kuruunun hesabn verecek effaf, hesap veren bir yönetim anlaynn Beikta'ta yerlemesidir. Bunu da baarmadan gitmeyi düünmüyorum. Beikta'n öz deerlerine dönmesi ve geleceini garanti altna almas için desteinizi istiyoruz. Birlik ve beraberlik, taraftar ve camiann kendi insanndan baka döneceimiz kimse yok. Yolumuza çok iyi ekilde gideceiz. Taraftar olmadan ve camia bir araya gelmeden baarl olamayz. Bunu sadece maddi olarak deil, manevi olarak da görmeliyiz. Beikta' uçuracamz günlere doru hareketlenmek üzere balangç yapyoruz. Bize güvenmenizi ve her eyin çok daha güzel olacan bilmenizi istiyorum. Duygularn olduu yerde sözler çok fazla bir ey ifade etmiyor. Duygu içerikli kampanyamz olacak. Beikta'n ne kadar büyük bir aile olduunu göstereceimizi biliyorum. Kampanya filmimizin de duygu yüklü olduunu göreceksiniz. ‘Brakmam seni' kampanyasyla yola çkyoruz. Kimin gönlünden ne kopacan biz bilemeyiz. 15-20 milyon taraftarmz olduunu biliyoruz. En azndan taraftarmzn birer kez SMS atmasn umuyoruz. Yönetim kurulunun hepsinden çok memnunum. Darda farkl eyler söylense de inanmayn. Ben arkadalarm terk etmeyeceim, omuz omuza yürüyeceiz” diyerek sözlerini sürdürdü.

 

“Ayr gayr yok, birlik ve beraberlik var”

Türkiye'nin önde gelen Beiktal i adamlarndan destek isteyeceklerini de sözlerine ekleyen Bakan Ahmet Nur Çebi, “Covid biraz engel olacak ama telefon açp ‘Biz buradayz, siz neredesiniz' diye aka yollu sorarz. Çok deerli i insanlarmz var. Beikta'n gelir ve giderlerinin birbirine denk olduu ve borçlanmayaca bir düzenle gitmesini istiyoruz. Elimizde yüksek kontratl futbolculardan bizimle birlikte olmalarn ve fedakarlk yapmalarn isteyeceiz. u ana kadar giden görümeler olumlu gidiyor ve bu durum moralimizi düzeltiyor. Beikta'ta ayr gayr yok, birlik ve beraberlik var. Bu kampanyaya maddi olarak deil manevi olarak bakyorum. Bu kadar büyük bir endüstri haline geldi ki bu durum iyi ilerletmek zorundasnz. Bu iin altndan da tek bana kalkamazsnz” dedi. Atlacak her SMS'in 20 TL olduunu söyleyen Çebi, “Brakmam seni diyerek yollanacak SMS ile 20 TL ba olacak. Bizim Beikta'a yardm etme hakkmz var dilenilerek balayan bir kampanya olduu için, bu kampanyann karlnda bir ey vermeyeceiz. Ancak bunun dnda bir pazarlama stratejimiz olacak. Bu kampanya karlksz duygusal bir kampanya. Beiktallar ‘Hakkmz' dedikleri için bu kampanyay balattk. 15-20 milyon aras taraftarmz olduunu ve destek vereceini düünüyorum. Beikta'n 20 TL bulamayan taraftar da olabilir. Bu çok doal. Herkesin bütçesine sayg duymak lazm. Destek olamayanlara da sayg duyulmal. Para, ba miktarndan ziyade, SMS atan kii says bizim için daha önemli. Taraftarmzn da kalbini kracak söylemler olsun istemiyorum. Kimse ekonomisini ve ailesinin bütçesini zorlayacak ekilde yardmda bulunmasn” ifadelerini kulland.

 

“Eskiyi unutturmamak için konumaya devam edeceim”

Kulübün tüzüünün deitirilip deitirilmeyeceiyle ilgili bir soruyu yantlayan Çebi, “Tüzük birçok eye engel olabilir ama herkes layk olduu ekilde idare eder. Beikta Kongre Üyeleri'nin, Beikta'a kimin zarar verip vermeyeceini bilmek zorundadr. Genel kurul üyeleri patrondur. Hassas olmalar ve her konuda hesap sormalar gerekiyor. Özel denetim firmasyla yaptmz inceleme, sonuçlarn oluturaca etkiler örnek tekil edecektir. Bundan sonraki dönemde her bakan ve yönetimin her evra inceleyeceini düünüyorum. Bütün mesele Beikta'ta iyi eylerde nasl takdir ediliyorsanz, kötü eylerde de cezay kabul etmeniz olacak. Ben eskiyi konuacam çünkü unutulmasn istemiyorum. Herkes unutulmasn istiyor. Geçmii kapatrsan, senden sonrakiler de geçmie bakmayp gelecei önemsemeyecek. Beikta'n paralarn çar çur edildiini her zaman söyleyeceim. Geçmiten konumam kimi neden rahatsz ediyor ki. Bunu ben görev olarak biliyorum kendime” dedi. Beikta'n bamsz olmas için çabaladklarnn da altn çizen Çebi, “Bamsz Beikta davamz var. Gidip de UEFA'ya hesap verip uzlamak zorunda kalmamz ho deil. Yarn UEFA'ya hesap vermek zorunda kalmayan bir düzen için bu kampanyaya balyoruz. FFP adna ödememiz gereken rakamlar ödedik. Geçmii bu kadar irdeleme diyenlere bunlar söylemek zorundayz. Tahmin ediyorum tekrar UEFA'ya uzlamak için gideceiz. Kesin deil ama gidebiliriz. Öze dönmek için, bamsz olmak için yaplyor bu kampanya” diyerek sözlerini sürdürdü.

 

"Caner ve Gökhan ile sezon sonu konuacaz"

Caner Erkin ve Gökhan Gönül'ün transfer görümelerine sezon sonunda devam edeceklerini belirten Bakan Çebi, "u ana kadar yaptmz görümelerden memnun kaldk. ancak tamamen sonuçlanmad. Gerek futbolcular gerek hocamz kalan 8 haftaya odaklanm durumdalar ve kafalarnn rahat olmasn istiyorlar. Biz de bu dorultuda hareket ediyoruz. Bo kada imza atp biz ba yaptk derlerse kabul ederiz" dedi.

 

“Futbolcular kafalarnn karmasn istemiyor”

Sezon sonunda sözlemesi bitecek olan oyuncularla ilgili de konuan Çebi, “Futbolcular ve hocamz 8 maç da kazanmak için sahaya çkacaklarn söylediler. Kafalarnn karmasn istemiyorlar. Bo kada imza atp ‘ba yaptk' derlerse kabul ederiz” açklamasn yapt. Gelirin tamamnn Beikta'a kalacan da söyleyen Çebi, “Bankalarla yaptmz anlama dorultusunda bu parann devir temlik dnda kaldnn teminat alnd. Burada operatörler sadece çok cüzi bir maliyetler alacaklar. Bu ban içinde laf bile olamaz. Bütün televizyon kanallarnda da kimi aradysak, hepsinden gerekli destei aldk ve bize yardmc olacaklarn söylediler. Adeta ilk ba medya gruplarndan geldi. Beklediimiz rakam 10 gün içinde döndürürüz diye düünüyorum. Transfer dönemi balamadan, 8 haftay tamamladmzda Beikta taraftarnn gereini yapm olacan düünüyorum” açklamasn yapt. Çebi, yurt dndan yardmda bulunmak isteyenlerin www.birakmamseni.org internet sayfasndan kredi kartyla ba yapabileceini ve kulübün hesaplarna ba yollayabileceini de söyledi.

 

“Kim yardmc olursa, bamzla beraber”

Daha önce Fenerbahçe'nin yapt ‘Fener Ol' kampanyasna baka takm taraftarlarnn da destekte bulunduu hatrlatlan Çebi, “Öncelikle mütevaz olmak lazm. Fenerbahçelisi, Galatasarayls, Trabzonsporlusu, spor kamuoyu, Beikta'a yardmc olmak istiyorsa, bamzla beraber. Daha önce bir Fenerbahçe taraftar, kulübüne üzülerek yardm edemeyeceini söylemi ve bir Beiktal da ‘Üzülme kardeim, ben senin yerine gönderdim' demiti. Bunlar çok güzel eyler. Neden olmasn” diyerek sözlerini tamamlad. Çebi konumasn tamamladktan sonra cep telefonundan ‘Brakmam' yazp 1903'e göndererek kampanyaya ilk SMS'i att ve kampanyay balatt. Toplant toplu fotoraf çekimiyle tamamland.
 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright CZREM GAZETES VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  GNDEM  |   RESM LANLAR  |   DUYURULAR  |   ETM  |   EKONOM  |   SALIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BLGE  |   KLTR VE SANAT  |