Reklam Abone Destek Künye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle İletişim
 Abone Ol  |  Şifre Hatırlat
 
 
     

Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Yılmaz, Tekstil Atölyesinde İncelmelerde Bulundu

Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan’ı ziyaret ederek, Üniversite ile ilgili bilgi aldı.

14 Eylül 2020  
 
ak-parti-genel-baskani-yardimcisi-yilmaz,-tekstil-atolyesinde-incelmelerde-bulundu
 

Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan’ı ziyaret ederek, Üniversite ile ilgili bilgi aldı.

Şırnak’a bir dizi temaslarda bulunmak için gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, beraberinde Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, 26. Dönem Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Belediye Başkanı Mehmet Yarka ile birlikte Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan’ı ziyaret etti.

Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve beraberindekilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan, üniversitemizde yürütülen çalışmaların yanı sıra fakülte, meslek yüksekokulu, yüksekokulların durumu ve üniversitemizin hazırladığı projelerle ilgili bilgiler verdi.

Üniversitemizin, şehrimizin geleceğine damgasını vuracak projelere ev sahipliği yaptığını belirten Rektör Erkan, “ Doğal gazın gelmesiyle birlikte atıl durumda bulunan Şırnak Üniversitesi Kampüsü’nde yer alan kömürlükleri tekstil atölyesine çevrilmesi projesi kapsamında Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Kahramanmaraş'taki Blue Black Tekstil Firmasına tahsis ettik. 4 bin 500 metrekarelik alanda kurulan tekstil atölyesinde, günlük 1500 cerrahi önlük üretiliyor. Atölyede üretim kapasitesi artırılarak, Şırnak'tan Avrupa ve ABD piyasalarına hazır giyim ihracatının yapılması hedefleniyor ” diye belirtti.

Şehrin gelişmesi için hiçbir sorumluluktan kaçınmadıklarını belirten Rektör Erkan, “Bir rol modeli olarak elimizden geldiğince çağdaş ve teknolojik binalar ile bilimsel gelişmeye katkılar sunmaya devam ediyoruz. Üniversitemiz Kampüsü 2019 yılının en iyi eğitim kampüsü seçildi. Bunun yanında Üniversitemiz tarafından hazırlanan proje ile yapımına başlanan 100 odalı tarihi Miheme Axaye Sor Kasrı’nı (Mehmet Ağa Kasrı) yine Üniversitemiz kampüsünde bin 200 metrekare üzerinde yapıyoruz. Bu projemizi de DİKA, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi ve Üniversite iş birliği ile yapıyoruz. Şırnak’taki kamu kurumlarıyla devam eden 42 ve tamamlanan 32 proje olmak üzere toplam 74 proje ile aldığımız 10 milyon 600 bin lira ve 74 bin 100 Euro destekle kentimizin gelişmesine büyük katkı sağlıyoruz” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz da Şırnak Üniversitesi’nde yapılan çalışmaları takdir ettiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Şırnak Üniversitesi’nin 2008 yılında kurulmuş olmasına rağmen çok kısa sürede çok önemli mesafeler kat ettiğini görüyoruz. Şırnak Üniversitesi’nin yeni yatırımlar ve projeler ile de önümüzdeki yıllarda Şırnak’ın hatta bölgenin kalkınmasında önemli bir paya sahip olacağı inancındayım. Kanaatimce Rektörümüzün ve çalışma arkadaşlarının, aktarılan kaynakları en doğru şekilde projelendirerek bu gelişime sundukları katkılar yadsınamaz derece de başarılıdır. Bu vesile ile yoğun bir tempo ile çalışan Rektörümüze ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını temenni ediyorum” diye ifade etti.

Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Tekstil Atölyesinde İncelmelerde Bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, beraberinde Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, 26. Dönem Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Belediye Başkanı Mehmet Yarka ile birlikte kurulacak olan tekstil atölyesinde incelemelerde bulundu. Tekstil Atölyesindeki çalışmalarla ilgili bilgi veren Rektör Prof. Dr. Erkan, şu anda sadece 30 kişi ile günde bin 500 cerrahi önlük üretildiğini, atölyenin en yakın zamanda tam kapasite ile faaliyete gireceğini aktardı. Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleri ile kurulan ve yaklaşık bin kişinin istihdam edilmesi planlan tekstil atölyesinde incelemelerde bulunan Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Şırnak’taki kamu kurumlarının iş birliği ile tekstil atölyesinin kurulmasının çok önemli olduğunu ve bunun ülkemizde örnek bir proje olduğunu ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tüm Yorumları Gör
 
 
  DİĞER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi paylaş

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright © CİZREM GAZETESİ VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Künye  |   Yeni üyelik  |   İletişim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gösterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dışında kullanılamaz...
  GÜNDEM  |   RESMİ İLANLAR  |   DUYURULAR  |   EĞİTİM  |   EKONOMİ  |   SAĞLIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BÖLGE  |   KÜLTÜR VE SANAT  |