Reklam Abone Destek Knye Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle letiim
 Abone Ol  |  ifre Hatrlat
 
 
     

Anadolu Vakfnn Deerli retmenim Projesi rnakl retmen ve idarecilerle buluuyor

Anadolu Vakf, COVID-19 pandemisi nedeniyle online platforma tad Deerli retmenim projesi eitimlerine devam ediyor. Proje kapsamnda 16 Ekimde rnakl retmen ve idarecilerle Ynetiim Yetkinlikleri eitiminde buluuluyor.

16 Ekim 2020  
 
anadolu-vakfinin-degerli-ogretmenim-projesi-sirnakli-ogretmen-ve-idarecilerle-bulusuyor
 

Anadolu Vakf, COVID-19 pandemisi nedeniyle online platforma tad Deerli Öretmenim projesi eitimlerine devam ediyor. Proje kapsamnda 16 Ekim’de rnakl öretmen ve idarecilerle “Yönetiim Yetkinlikleri” eitiminde buluuluyor.

Anadolu Vakf’nn, Deerli Öretmenim projesi, tamamlayc eitimlerle Türkiye’nin dört bir yanndaki öretmen, idareci ve örencilerle bulumaya devam ediyor. COVID-19 pandemisi nedeniyle online platformlarda sürdürülen proje kapsamnda 16 Ekim’de rnakl öretmen ve idarecilerle buluuluyor. 16 Ekim’deki online programda eitimcilere “Yönetiim Yetkinlikleri” bal altnda bilgiler aktarlyor.

13 – 14 Ekim tarihlerinde “Sosyal Giriimcilik” ve “leri Seviye Sosyal Giriimcilik” eitimlerinin verildii rmak’ta, 20 Ekim’de “Örenci Koçluu”, 23 Ekim’de “novasyon Mühendislii”, 30 Ekim’de “Davran Yetkinlikleri Yönetimi” dersleri ile eitimcilerle yeniden bir araya gelinecek. rnak’ta ayrca 27 Ekim’de düzenlenecek eitim programnda, lise örencilerine “Sosyal Giriimci Gençler” bal altnda bilgiler aktarlacak.

 

Uzaktan eriim araçlar ile devam ediyor

Deerli Öretmenim projesi kapsamnda verilen eitimler l Milli Eitim Müdürlükleri i birlii ile uzaktan eriim araçlar; Zoom, Adobe Connect ve Teamlink uygulamalar üzerinden devam ediyor. çeriine “Erasmus+ Ka1-Ka2 Proje Yazma, Peer To Peer (P2p) Bire Bir, Eitimde Mandela Etkisi, NLP (Neuro-Linguistic Programming) Teknikleri, Zihin Haritalama (Mind Mapping), Sosyal Ben - Sosyal Biz, Resilience Esneklik Ve Direnç” isimli yeni eitimlerin eklendii proje; eitim sistemine aratran, sorgulayan, toplumsal sorunlara duyarl ve çözüm odakl; özgüven sahibi, mesleki yeterlilie sahip, kiisel geliimin sürekliliini önemseyen, evrensel deerleri dikkate alan bir bak açs kazandrmay hedefliyor. Proje kapsamnda öretmenlerin ve eitim alanndaki yöneticilerin baarl birer sosyal giriimci olabilmeleri için ihtiyaç duyduklar bilgi ve becerilerin artrlmasna, bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çkarak projeler gelitiren, sürdüren ve sosyal dönüümü salayan yetkinlikleri ile toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerinin gelitirilmesine yönelik seminer ve eitimler hayata geçiriliyor.

 

 51 ilde 110.000’in üzerinde öretmene ulald

‘Sosyal Giriimcilik’ konusunda öncü olan Deerli Öretmenim projesi ile “Çözüm Odakl ve Proje Tabanl Düünebilen Yeni Kuaklar” yetimesini desteklemek hedefiyle tamamlayc eitimler veriliyor. Toplumsal sorunlarn çözülebilmesi için toplumun önemli deiim öelerinden biri olan öretmenler ve yöneticiler araclyla farkndaln artrlmas, yaratc ve yenilikçi projelerin ortaya çkmasnn salanmas, sosyal giriimcilik ve projeler alannda öretmenlerin ve dolayl yoldan gençlerin kapasitelerinin artrlmas amaçlanyor. Deerli Öretmenim projesi ile 6 yl akn sürede 51 ilde 110.000’in üzerinde öretmene ulald. Proje kapsamnda Türkiye’nin dört bir yannda öretmenlerin yan sra eitim alannda görev yapan yöneticilere, okul idare ekiplerine ve lise örencilerine yönelik eitim programlar düzenlendi.  Proje ile ayrca bugüne kadar 3 binin üzerinde proje bavurusu alnd. Toplumun sorunlarna yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi tevik etmek amacyla ‘Sosyal Giriimcilik Proje Yarmalar’nn düzenlendii projede bugüne kadar gerçekletirilen 9 yarma ile 240’tan fazla ödül verildi.

 

ANADOLU VAKFI HAKKINDA

1979 ylnda, eitim ve salk alanlar bata olmak üzere, Anadolu insannn yannda olmak amacyla Anadolu Grubu’nun da kurucular olan, Kamil Yazc ve zzet Özilhan tarafndan kurulan Anadolu Vakf bugün eitim, salk ve sosyal alanlarda toplumsal geliimi tetikleyerek, yaam kalitesini yükseltecek farkllklar yaratmak için çalmaktadr. Global düzeyde yenilikçi ve öncü uygulamalar ile bölgesinde sosyal etkisi yüksek, sosyal yatrmda kurumsallam bir “Mükemmeliyet Merkezi” olmak vizyonunu benimsemitir.

Kurulduu günden bu yana 30.000’den fazla burs salayan Vakf, her yl, devlet üniversitelerinde lisans eitimini sürdüren ihtiyaç sahibi ve akademik açdan baarl 800’den fazla örenciye burs vermektedir. Ayrca, eitim alannda ülke genelinde pek çok önemli sosyal sorumluluk projesi yürütmektedir.

Salk alannda da çalmalar yürüten Anadolu Vakf, 2005 ylndan bu yana Salkta Sosyal Sorumluluk Projesi ile karlksz olarak 52 binden fazla ihtiyaç sahibi hastaya toplamda 650 binden fazla bedelsiz salk hizmeti salamtr.

Bugüne kadar 50’nin üzerinde eitim kurumu, yurt, spor salonu, hastane ve salk oca yaptrarak ilgili bakanlklara teslim eden Anadolu Vakf eserlerine sahip çkmaya devam etmektedir.

 
 
 
 
Yorumlar Yorum Yaz   Tm Yorumlar Gr
 
 
  DER HABERLER
 
 
 
 
Bu haberi payla

 

 •  

 •  
      
   
   

   
   
   
   
  Copyright CZREM GAZETES VE MATBAACILIK
   
  Foto Galeri  |   Video Galeri  |   Yazarlar

  Knye  |   Yeni yelik  |   letiim

  Rss ile Takip Et!   Twitter'da Takip Et!   Facebook'ta Takip Et!
  Sitene Ekle   E-Posta ile Takip Et!      
  Sitemizde yaynlanan haberlerin telif haklar cizremgazetesi Gazetesi'ne aittir,kaynak gsterilse dahi cizremgazetesi Gazetesi'nin bilgisi dnda kullanlamaz...
  GNDEM  |   RESM LANLAR  |   DUYURULAR  |   ETM  |   EKONOM  |   SALIK  |   SPOR  |   YEREL  |   BLGE  |   KLTR VE SANAT  |