Tarım Ve Orman Müdürü Demirel, Muhtar Ve Stk Temsilcileri İle Buluştu

Tarım ve Orman İl Müdürü Selman Demirel Şırnak Merkezde bulunan 12 Mahalle Muhtarı ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile İl Müdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldi.

4 Ekim 2019  
 
 

Tarım ve Orman İl Müdürü Selman Demirel Şırnak Merkezde bulunan 12 Mahalle Muhtarı ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile İl Müdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldi. 

Şırnak Tarım ve Orman İl Müdürü Selman Demirel Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerine; 2019 yılında tamamlanan projelerimiz, Hayvancılık ile ilgili Konular, 2019 yılında yapılacak projeler hakkında (Yaylada Evim Var Projesi, Antep Fıstığı Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi, Şırnak Fıstıkla Canlanıyor Eğitim Projesi, Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Ağıl(Hayvan Refahı: 1 Küçükbaş Hayvan Refahı, 2 Sokak Hayvanları Refahı ) Projesi, Bozuk Orman Arazilerinin Aşısız Antep Fıstığı ile Ağaçlandırılması ve Erozyon Kontrolü Projesi, GAP ile Hayat Hindi(Arı) Yetiştiriciliği Projesi, Köy Aile Düzeyi Hijyen Kontrollü Serbest Sistem Yumurta Tavukçuluğu Projesi 2, Çilek Yetiştiriciliği Geliştirme Projesi, Demonstrasyon Amaçlı Modern Bahçe Tesisi Projesi, Uludere Seracılık ile Kendi Üretiyor Projesi ve GAP ile Haydi Yaylaya Projesi) bilgi verdiler.

Tarımsal Desteklemeler,  Bakanlığımız kısa, orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesinde katkı sağlamak amacıyla Tarım Orman Şurası Toplantıları hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Bakanlığımız Şura ile ilgili tüm gelişmelere www.tarimormansurasi.gov.tr ve https://sura.tarimorman.gov.tr Web adreslerinden ulaşabileceği. Ayrıca "Görüşünü Bildir" platformu ile III.Tarım Orman Şurası Kapsamında tüm paydaşlarımıza öneri ve düşüncelerini açıkça ifade edebilecekleri bir paylaşım alanı sunulduğunu ifade etti.

Muhtarlarımız ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile yapılan toplantıda konuşulan konuların ve projelerin halkımıza ulaştırılması ve duyurulması konusunda gerekli özenin gösterilmesi gerektiği söylendi. İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, mahalle muhtarları görev yaptıkları mahallelerin çiftçilerimizin sorunlarını dile getirdi ve taleplerini ilettiler. 

Toplantıya;  tarım ve Orman İl Müdürlüğünden, İl Müdür Yardımcıları Erdoğan Yıldız ve Hurşit Acar, Hayvan Sağlığı Şube Müdür V. Durmuş Köküs, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür Vekili Altan Altan,  Kırsal Kalkınma ve Örtgütlenme Şube Müdür V. Hasan Doğan Proje Yürütme Birimi Sorumlusu Osman Fındık katılım sağladılar.